Gospodarstwo Edukacyjne "Pszczółki"

"Wizyta w domku edukacyjno - podglądowym"

 

Zajęcia edukacyjne prowadzone przez pszczelarza w pracowni pszczelarskiej przybliżenie prac sezonowych. Prezentacja narzędzi pasiecznych (ule, ramka pracy, miodarka, odsklepiarka, podkurzacz, kombinezon pszczelarski, drobny sprzęt pasieczny), degustacja miodów odmianowych połączona z bajkową prezentacją w oparciu o obraz: "Życie rodziny pszczelej w ciągu roku" interesujące i zabawne opowiadanie wierszem nagrane przez krakowskiego aktora Krzysztofa Góreckiego.  

Wizyta w bezpiecznym domku - ulu inhalacyjnym gdzie odwiedzający podglądają przez szybkę i siatkę życie rodziny pszczelej, mogą poznać zapach i smak propolisu, wosku, miodów, pyłków i innych produktów pszczelich. W czasie spotkania z pszczołami i pszczelarzem można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o historii polskiego pszczelarstwa, poznać różne typy uli.

W bezpiecznym kombinezonie pszczelarskim prowadzimy pokazy przy otwartym ulu gdzie można zobaczyć całą rodzinę pszczelą i gromadzone przez nią zapasy.

Prezentujemy sposób wytwarzania świec z wosku pszczelego, każdy z uczestników może zrobić samodzielnie taką świecę, którą zabierze do domu. Palenie świec z wosku pszczelego ma korzystny wpływ na nasze zdrowie (jonizacja powietrza, oczyszczanie i udrożnienie dróg oddechowych).

Na zakończenie rozmowa z uczestnikami (quiz), a dla najmłodszych malowanki.

 

Grupa wiekowa bez ograniczeń.

Czas trwania zajęć 40 minut.

 

Zajęcia mogą być prowadzone na wyjazdach wówczas liczebność grupy minimum 30 osób.

Koszt zajęć wraz z materiałami 8 zł.