Gospodarstwo Edukacyjne "Pszczółki"

Zajęcia edukacyjne ...

 

          „Pszczółki” zajęcia edukacyjne prowadzone przez pszczelarza w pracowni pszczelarskiej przybliżenie prac sezonowych. Prezentacja narzędzi pasiecznych, degustacja miodów odmianowych połączona z bajkową prezentacją „Życie rodziny pszczelej w ciągu roku”, interesujące i zabawne opowiadanie wierszem nagrane przez krakowskiego aktora Krzysztofa Góreckiego.

Wizyta w ulu inhalacyjnym gdzie odwiedzający w bezpiecznym domku podglądają przez szybkę i siatkę życie rodziny pszczelej, mogą poznać zapach i smak propolisu, wosku, miodów, pyłków i innych produktów pszczelich.

 

W czasie spotkania z pszczołami i pszczelarzem można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o historii polskiego pszczelarstwa.

W bezpiecznym kombinezonie pszczelarskim prowadzimy pokazy przy otwartym ulu gdzie można zobaczyć cała rodzinę pszczela i gromadzone przez nią zapasy.

Prezentujemy również sposób wytwarzania świec z wosku pszczelego, miodobranie, samodzielne zbieranie ziół i suszenie, zbieranie jajek przepiórczych i kurzych, łowienie ryb, darcie pierza, zbieranie warzyw i owoców, suszenie śliw, jabłek, gruszek, robienie przetworów i soków. Każdy z uczestników zabierze ze sobą samodzielnie wytworzone produkty.