Warsztaty: Makieta Bitwy pod Racławicami
ZAPRASZAMY – OFERTA CAŁOROCZNA
RACŁAWICE
zobacz gdzie zwyciężył Kościuszko
Pragniemy inspirować do zgłębiania dziedzictwa kulturowego oraz pielęgnowania patriotycznych postaw. Wierzymy, iż znajomość historii jest kluczowa dla budowania świadomości narodowej. Dlatego też…
W starym dworku na terenie naszego gospodarstwa, można zobaczyć jedyną w Polsce makietę Bitwy Racławickiej, która przybliży zmagania wojenne i zwycięską bitwę Polski, na czele której stał Tadeusz Kościuszko. Makieta stworzona została przez utalentowanych artystów pod okiem gospodarza – pana Janusza Króla. Składa się ona z 300 figurek żołnierzy i chłopów, a całość wykonana jest z drzewa lipowego. Makieta nie jest jedynie rekonstrukcją historyczną, ale elementem, który umożliwia przeniesienie się w realia 1794 roku.
Będąc w Niezwojowicach na nietypowej lekcji historii warto przymierzyć czapkę „krakuskę” i trzymając kosę osadzoną na sztorc poczuć się jak kosynier. A dzięki gościnności gospodarzy można też skosztować herbatki lipowej czy obejrzeć niezwykłą kolekcję 36 obrazów nawiązujących do „Pana Tadeusza”. Po zwiedzeniu makiety warto również skorzystać z oferty warsztatów – pszczelarskich czy kulinarnych, ale też zobaczyć zwierzęta z wiejskiej zagrody.
Tą wyjątkową lekcję historii można połaczyć ze zwiedzaniem Racławic oraz zdobyciem Kopca Kościuszki z licenjconownaym przewodnikiem!
Czas trwania warsztatów: od 3 do 7 godz. w zależności od wybranych atrakcji.
„Racławice – Edukacja, Historia, Sztuka – 230 lat po Bitwie”
W kwietniu, z okazji 230. Rocznicy Bitwy Racławickiej, organizujemy specjalne wydarzenie edukacyjne. Poza regularnymi atrakcjami, które zaplanowane są w ofercie warsztatowej, będzie możliwość spotkania w Salonie Poezji, posłuchania interesującego wykładu o przebiegu bitwy (towarzyszyć mu będzie głos znakomitego lektora – Andrzeja Seweryna) oraz odbędzie się prezentacja dzieł sztuki. Będą państwo również mieli okazję zwiedzić Racławice, a także udać się w podróż na pole bitwy Janowiczki z licencjonowanym przewodnikiem, który nakreśli przebieg wydarzeń.
Celebrujmy bogactwo naszej przeszłości!
Serdecznie zapraszamy do zapisów.