Gospodarze

Agnieszka Król

FUNKCJA W GOSPODARSTWIE:
warsztaty dla dzieci, marketing i dokumentacja,
ogrodnik, pszczelarz, reprezentacja Gospodarstwa w prasie i mediach społecznościowych

Z wykształcenia cukiernik, piekarz i nauczyciel z kwalifikacjami pedagogicznymi. Młoda, energiczna miłośniczka wsi. Królowa ziół, owoców i warzyw. Studiowała wiedzę o pszczołach. Posiada setki certyfikatów, ukończyła wiele kursów. Dyplomowany technik pszczelarz o specjalizacji pszczelarstwo. Zdobywczyni wielu nagród kulinarnych. Bierze aktywny udział we wszystkim co jest związane z wsią. Uczestniczka wielu programów telewizyjnych i audycji radiowych: TVP “Wieś dla smakoszy, TVP HISTORIA ”Wielki Test Wiedzy o Kościuszce”, TVN “Dzień dobry TVN” itp. Filmy i wywiady publikuje również na kanale YouTube. Obrończyni pszczół. Przewodniczka wiejska, hodowczyni zwierząt wiejsko-gospodarczych. Coroczny uczestnik wyjazdów studyjnych CDR. Reprezentuje Gospodarstwo w sieci Zagród Edukacyjnych na spotkaniach i seminariach.

[et_pb_wc_gallery _builder_version=”4.4.2″][/et_pb_wc_gallery]

Danuta Król

FUNKCJA W GOSPODARSTWIE:
warsztaty kulinarne, potrawy tradycyjne,
słodkie wypieki, ogród i sad, opieka nad zwierzętami

Z wykształcenia cukiernik i piekarz. Fantastyczny kulinarny ekspert! Prywatnie mama dwóch córek i szczęśliwa babcia dwóch wnucząt. Aktywny członek i działaczka: Stowarzyszenia Kury Zielononóżki Gołębi Rasowych, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Klubu Rolnika. KRÓLOWA KURY ZIELONONÓŻKI 2017. Animator kultury wiejskiej i dziecięcej. Za swoje potrawy utytułowana wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Organizatorka wiejskich imprez i zabaw lokalnych. Zawsze pogodna, nadzwyczaj pracowita i otwarta na rozmowę. Wystawca targowy Smaków Małopolski i innych regionalnych imprez. Wieloletnia praca w gospodarstwie pozwoliła jej na zdobycie bezcennego doświadczenia jakim chętnie dzieli się z zainteresowanymi. Jej serdeczność sprawia, że dzieci czują się u niej jak u ukochanej babci.

Janusz Król

FUNKCJA W GOSPODARSTWIE:
warsztaty historyczne, przewodnik obrazów Pan Tadeusz XII ksiąg, kustosz makiety Bitwy pod Racławicami •

Pasjonat historii, lektor makiety Bitwy pod Racławicami oraz innych materiałów edukacyjnych. Wykonuje wiele prac w drewnie. Tworzy wyroby ludowe. Pszczelarz. Twórca makiety Bitwy pod Racławicami (największej w Europie i jedynej takiej na świecie). Kolekcjoner sztuki. Organizator plenerów malarskich i rzeźbiarskich. Ekolog, czyni powszechnym zdrowy tryb życia w zgodzie z naturą. Kocha i bardzo szanuje przyrodę. Promuje naturalny sok z brzozy który sam z niej wydobywa. Właściciel Izby Regionalnej. Dyrektor Muzeum Edukacji Pszczółki w Niezwojowicach. Dawny radny w Gminie Racławice-Pałecznica (lata 90). Przedsiębiorca łamiący bariery, jako pierwszy w kraju posiadał sieć auto-sklepów dostarczających towar bezpośrednio do domów. Współautor kolekcji obrazów do książki W. Tetmajera “RACŁAWICE, POWIEŚĆ CHŁOPSKA WIERSZEM”.